Prezenty firmowe w duchu zero waste

Zero waste natural cosmetics products on concrete background. Flat lay.

Czasy się zmieniają i coraz więcej osób ma świadomość ograniczonych zasobów Ziemi oraz wpływu człowieka na środowisko. Ponadto kolejny notes, papierowy kalendarz, a nawet zwykła materiałowa torba nie są już tak atrakcyjnymi gadżetami, bo każdy na ich w nadmiarze. Jakie prezenty firmowe warto zatem w dzisiejszych czasach wybrać, by przy okazji postawić na ekologię?

Akcesoria zero waste to świetny, wpisujący się w obecne trendy, sposób na firmowe świętowanie, docenienie kontrahentów, upominki dla klientów. Zobacz, jakie gadżety możesz wykorzystać.

Gadżety firmowe zero waste na wynos

Butelki na wodę, zajmujące mało miejsca po złożeniu torby, wielorazowe opakowania na drugie śniadanie. Te rzeczy przydadzą się każdemu. Można zabrać je w podróż, na piknik, ale także używać na co dzień w pracy i innych okolicznościach poza domem. Osoby stawiające na ekologiczne rozwiązania na co dzień z pewnością docenią rzeczywiście przydatne przedmioty. Butelki i lunchboxy z najróżniejszych materiałów możesz zamówić opatrzone Twoim firmowym logo.

Wielorazowe woreczki na warzywa, owoce i pieczywo

Ładnie zapakowany zestaw woreczków w różnych rozmiarach to także znakomity upominek, który na pewno się nie zmarnuje. Osoby już wkręcone w tematykę zero waste docenią odpowiedzialne i praktyczne podejście zamiast kolejnego kalendarza i breloczka. Z kolei ci, którzy dotąd nie wprowadzili do swoich zakupów takiej zmiany, po otrzymaniu takich praktycznych woreczków mogą łatwo przestawić się na ograniczanie używania jednorazowych foliówek.

Przeżycia i umiejętności zamiast przedmiotów

Kto powiedział, że prezenty dla pracowników albo partnerów biznesowych muszą koniecznie być fizycznymi rzeczami? Akcesoria zero waste to dobry pomysł, ale równie dobrym będzie udział w warsztatach. Jeżeli ekologia leży Ci na sercu, znajdziesz osoby i miejsca oferujące naukę gotowania z wykorzystaniem resztek, samodzielnego robienia kosmetyków i domowej chemii. Możesz postawić na wspólny spacer przyrodniczy, np. tzw. leśną kąpiel, akcję sprzątania lasu czy parku w okolicy, wycieczkę do pobliskiego parku narodowego. Wspólne przeżycia i realizowanie istotnych wartości dodatkowo zintegrują zespół, a to kwestia nie do przecenienia.

Jak widać, upominki firmowe wcale nie muszą kłócić się z chęcią życia w zgodzie z naturą. Ekologia w firmie daje wiele możliwości, trzeba tylko czasem wyjść poza szablonowe pomysły.