Dlaczego second-handy cieszą się taką popularnością?

Popularność sklepów z używaną odzieżą to nieszczególnie świeża sprawa, ale dzięki nagłej mody na Vinted coraz więcej osób interesuje się tym tematem i przekonuje się do kupowania używanej odzieży z różnego rodzaju źródeł. Sklepy stacjonarne z używanymi ubraniami, ale także butami, biżuterią czy zabawkami są dziś odwiedzane przez masę osób, z najróżniejszych powodów.

Kupowanie używanej odzieży to ogromna oszczędność. Każda osoba, która choć raz odwiedziła porządny sklep tego typu, świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że za niezniszczone, markowe i często znacznie lepsze jakościowo ubrania niż te dostępne w sieciówkach, płacimy niewielki ułamek ich wartości. Szczególnie ubrania z Wielkiej Brytanii cieszą się popularnością, bo to nierzadko gwarancja porządnego wykonania. Często osoby, które nie mają zbyt dużego budżetu, wybierają się do second-handu i tworzą całą stylizację za niecałe sto złotych, podczas gdy na zakupach w Zarze wydaliby dziesięć razy tyle.

Kupowanie w second-handach to również świetny sposób na wdrożenie się w ekologię. Chociaż wciąż niewiele osób o tym wie, coraz częściej mówi się o tym, jak produkcja odzieży jest szkodliwa dla naszego środowiska. To przeważnie zużywania ogromnych ilości wody, której nie da się ponownie wykorzystać. Kupowanie używanej odzieży pozwala nam ograniczyć zużycie wody na nas przypadające, ale także zachęcić inne osoby do obrania tego kierunku. I o ile ślad węglowy takich ubrań sprowadzanych z zagranicy wciąż jest duży, to nie jest aż tak mocno szkodliwy, jak sprowadzanie do sklepów nowych ubrań.

Niektóre osoby wybierają się do second-handów nie po to, żeby znaleźć coś dla siebie, ale żeby sprzedać to dalej za większe pieniądze. Każdy z nas choć raz natknął się na osobę, która próbuje zarabiać, kupując produkty w świetnej cenie i wystawiając je ponownie z niewielką przebitką. Takich osób nie brakuje również na rynku odzieży używanej. Mężczyźni i kobiety tak zarabiający wiedzą dokładnie, kiedy do second-handów w ich okolicy dostarczane są nowe ubrania i jeszcze tego samego dnia zaczynają wyszukiwać perełek, które na rynku mogą osiągnąć nawet sto procent wyższe ceny, niż ich koszt.

1 thought on “Dlaczego second-handy cieszą się taką popularnością?

  1. Społeczeństwo zrozumiało, że kupowanie w second handach to nie jest obciach, a można znaleźć ubrania niekiedy trwalsze niż w sieciówkach.

Comments are closed.