Naturalne, ekologiczne maseczki na twarz

Flat lay of homemade skin care natural ingredients plant aloe vera gel, skinimalism, slow beauty on cloth texture background , copy space.

Okres letni to doskonały czas, aby zjednoczyć się z naturą i zadbać o zdrowy, świeży wygląd naszej skóry. Tegoroczne truskawki, miód pszczeli i aloes to jedne z wielu naturalnych, ekologicznych produktów, które mogą posłużyć jako kosmetyk w Twoim domowym spa. Wystarczy tylko kilka minut, by poczuć, jak skóra nabiera sprężystości oraz doznaje natychmiastowego ukojenia. Domowe, proste w przygotowaniu maseczki możesz wykonać w mniej niż pięć minut, a przy tym zaoszczędzić niemałe pieniądze. Co może działać lepiej na cerę niż miodowo-mleczna mikstura, czy dojrzałe, pełne witamin awokado? Używając tych domowych, zdrowych metod na codzienną pielęgnację, nie tylko poczujesz się zdrowo, ale także wpiszesz się w trend #zerowaste, który przyczynia się do utrzymywania naszej planety w lepszej kondycji każdego dnia!

Maska z awokado — nawilżająca.


Potrzebne składniki; pół dojrzałego awokado, łyżka miodu.
Sposób przygotowania; awokado rozgnieć widelcem na drobno, dodaj miód i dokładnie wymieszaj. Poczekaj około 20 min i zmyj letnią wodą.

Maska truskawkowa — odżywcza na trądzik


Potrzebne składniki; łyżka jogurtu naturalnego, trzy bądź cztery truskawki.
Sposób przygotowania; rozgnieć truskawki, np. widelcem lub szpatułką, dodaj jogurt, wymieszaj. Miksturę połóż na oczyszczoną i suchą skórę twarzy, trzymaj około 20 min i zmyj letnią wodą.

Maska aloesowo-miodowa — kojąca, nawilżająca.


Potrzebne składniki; średni liść aloesu (bądź zakupiony, gotowy żel aloesowy), łyżka naturalnego miodu pszczelego.
Sposób przygotowania; żel z aloesu rozgnieć lub użyj blendera, dokładnie wymieszaj z miodem. Maskę połóż na oczyszczoną wcześniej i suchą skórę, trzymaj około 20 min, a następnie zmyj ciepłą wodą. Aloes można również kupić w internecie.

Maska z węglem aktywym — bakteriobójcza, oczyszczająca.


Potrzebne składniki: trzy kapsułki węgla aktywnego (do kupienia w każdej aptece), / węgiel aktywny w tabletkach (rozdrobnić), łyżka naturalnego miodu pszczelego.
Sposób przygotowania; węgiel dokładnie wymieszaj z miodem, miksturę połóż na oczyszczoną i suchą skórę twarzy, przeczekaj około 20 min, następnie zmyj letnią wodą.

Maska drożdżowa — regenerująca na trądzik + miód na skórę suchą.


Potrzebne składniki; 25 g świeżych drożdży, jedna łyżka ciepłego mleka, jedna łyżka naturalnego miodu pszczelego.
Sposób przygotowania; maskę, która ma regenerować przemiany trądzikowe przygotuj mieszając drożdże z mlekiem, maskę z miodem i drożdżami na suchą skórę przygotuj oddzielnie. Maska „trądzikowa” powinna być gęsta, maska z miodem rzadka. Obie trzymaj od 25 do 30 min, a następnie zmyj ciepłą wodą.

1 thought on “Naturalne, ekologiczne maseczki na twarz

  1. Wiem, że to zależy od cery, ale na mnie najlepiej działa masczka aleosowo-miodowa. Poziom ukojenia dla skóry jest najlepszy.

Comments are closed.