Wszystkich świętych a moda na ekologię

Candle on Wooden Background

Dużymi krokami zbliża się święto Wszystkich Świętych. Jak corocznie w tym czasie staramy się uczcić pamięć po naszych bliskich odwiedzaniem grobów. Wtedy przynosimy na cmentarz kwiaty oraz znicze, aby szczególniej podkreślić ten wyjątkowy czas.

W dobie mody na ekologiczny styl życia zastanawiamy się jak ograniczyć plastik w naszym otoczeniu. Coraz częściej więc wybieramy naturalne kwiaty zamiast tych sztucznych. One nie tylko wyglądają piękniej i dostojniej, ale również są w trendzie ekologicznej manii. Pamiętajmy, aby nie były one w plastikowych osłonkach, postawmy raczej na ceramiczne naczynia lub wsadźmy cięte kwiaty do wazonów kamiennych.

Podobna sytuacja spędza nam sen z powiek, gdy myślimy o zniczach. Zalały nasz rynek znicze plastikowe. Są tańsze i w wymyślnych formach. Kuszą więc niejednego Klienta. Co ma do wyboru Klient o ekologicznym zacięciu?

Znicze szklane od dawna cieszą się popularnością. Warto wybrać ten właśnie znicz ze względu na możliwość dalszego recyklingu. Znicze szklane są podobne do plastikowych jeśli chodzi o różnorodność kolorów czy form. To dobry wybór dla osoby, która wcześniej używała plastikowych. Zmiana wyda się mniej rażąca, a my będziemy mogli wybrać nasze ulubione wzory lub kolory. Dodatkowym atutem jest możliwość wymiany wkładu i używania takiego znicza przez dłuższy czas.

Jeśli lubimy prostotę, to postawmy na znicze otwarte, ceramiczne. Pięknie prezentują się, jednak w przypadku deszczu szybko gasną. Ogólnie jednak są dekoracją samą w sobie, do tego często osiągają spore rozmiary i palą się zdecydowanie dłużej od tych najbardziej popularnych z ochronnym ażurowym wieczkiem na górze.

Za ekologiczne można też uznać znicze solarne. Potrafią one, korzystając ze słońca, świecić nawet do trzech lat. Znajdziemy takie znicze w tradycyjnych formach, jak również w bardziej nowoczesnych prostych kształtach kuli bądź sześcianu. Jedynym minusem takiego znicza wydaje się brak żywego ognia, który ma w sobie niepowtarzalny urok. Ale amatorów tych zniczy przybywa z roku na rok coraz więcej.

Jak widać, wybór jest spory i nie musimy wybierać plastikowych zniczy, gdyż nie ma przeważającego argumentu, który przekonałby, że te ekologiczne są gorsze czy mniej okazałe. Nie bierzmy więc plastiku w tym roku pod uwagę. Zadbajmy o środowisko tym drobnym gestem.